Kwiecień 2014
- Szczegóły
- Kategoria: Archiwum raporty z realizacji
- Poprawiono: 15 styczeń 2017
- Krzysztof Wiechna
- Odsłony: 1239
Projekt „Aktywna integracja w mieście Głowno” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Człowiek - najlepsza inwestycja
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głownie w dniu 29 kwietnia 2014 r. podpisał z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Łodzi aneks do umowy ramowej na realizację projektu „Aktywna integracja w mieście Głowno” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na 2014 r. Projekt został zatwierdzony do realizacji z kwotą dofinansowania na poziomie 233 523,63 zł, co stanowi 89,5% całkowitych wydatków projektu i wkładem własnym w wysokości 27 396,63 zł, stanowiącym 10,5 % całkowitej wartości projektu.
Do końca kwietnia 2014r. można jeszcze zgłaszać chęć udziału w projekcie. Zapisy osób chętnych odbywają się w Biurze projektu w MOPS w Głownie, pok. nr 31. Głównym celem projektu w 2014 r. jest rozwój aktywnej integracji wśród osób, klientów MOPS w Głownie oraz pracy socjalnej. Realizacja powyższego celu ma się przyczynić do wzrostu potencjału społeczno- zawodowego uczestników projektu i zwiększenie szans powrotu na rynek pracy i życia społecznego. W projekcie wezmą udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni w celu spełnienia zasady równości szans kobiet i mężczyzn.
W 2014 r. w ramach projektu zaplanowano:
-
diagnozę indywidualnych potrzeb i oczekiwań uczestników projektu w ramach której doradca zawodowy w zależności od potrzeb i oczekiwań skieruje na odpowiednie dla nich zajęcia i warsztaty;
-
zajęcia z doradcą zawodowym- grupowe;
-
zajęcia grupowe z psychologiem „Trening kompetencji i umiejętności społecznych”;
-
szkolenia zawodowe;
-
utworzenie punktów konsultacyjnych: porady psychologa i radcy prawnego;
-
poradnictwo podnoszące kompetencje i umiejętności społeczne „Jak założyć własną firmę”;
-
poradnictwo podnoszące kompetencje i umiejętności społeczne „Warsztaty- gospodarowanie budżetem domowym”;
-
poradnictwo podnoszące kompetencje i umiejętności społeczne „Wizaż-mój wizerunek”;
-
zakup talonów vouchera- usługę fryzjersko- kosmetyczną;
-
sfinansowanie zajęć szkolnych związanych z uzupełnieniem wykształcenia gimnazjalnego.
Realizacja projektu służyć ma pobudzeniu aktywności społecznej, mobilizowaniu oraz inicjowaniu działań wśród Beneficjentów Ostatecznych i osób z otoczenia.