Październik 2012
- Szczegóły
- Kategoria: Archiwum raporty z realizacji
- Poprawiono: 01 kwiecień 2013
- Krzysztof Wiechna
- Odsłony: 1299
Projekt „Aktywna integracja w mieście Głowno” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Człowiek - najlepsza inwestycja
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głownie zbliża się do finału realizacji projektu „Aktywna integracja w mieście Głowno” współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
W m-cu X 2012 r. 11 Beneficjentów Ostatecznych uczestniczyło w trwającym 120 godz. szkoleniu zawodowym z zakresu „Aranżacja terenów zielonych”. Na w/w szkoleniu BO nabyli wiedzę na temat projektowania ogrodów, przygotowania podłoża, jak również doboru roślin.
W dniu 15.10.2012 r. mogli wykazać się nabytą wiedzą i umiejętnościami podczas egzaminu końcowego. Uczestnicy szkolenia mieli za zadanie przedstawić przygotowane przez siebie projekty ogrodów, które prezentowali na forum grupy. Wszystkie 11 BO wywiązało się należycie z powierzonego zadania.
Należy również podkreślić, że BO podczas trwającego szkolenia złożyli wizytę w „Szkółce zimozielonych roślin ozdobnych”, znajdującej się na terenie miasta Głowna.
W dniu 01.10.2012 r. rozpoczęło się szkolenie zawodowe z zakresu „Grafik komputerowy”, w którym uczestniczy 1 Beneficjent Ostateczny. W ciągu 180 godz. BO pozna m.in. narzędzia programowe oraz modyfikowanie parametrów pracy w programach.
W/w szkolenia odbywają się w salach Ochotniczej Straży Pożarnej w Głownie, a realizowane kompleksowo przez firmę szkoleniową- Europejską Grupę Konsultingową.
W m-cu X 2012 r. zostaną również sfinansowane koszty edukacji związane z uzupełnieniem wykształcenia dla dwóch Beneficjentów Ostatecznych.
Dzięki realizacji projektu możliwa jest pomoc czterem rodzinom poprzez objęcie ich wsparciem asystenta rodziny. Rolą i zadaniem asystenta jest wspieranie w codziennym dążeniu do prawidłowego funkcjonowania w życiu społecznym. Asystent rodziny ma pomóc i nauczyć wykonywać czynności życia codziennego, m.in. gotowania, sprzątania, ale również pomóc jak prawidłowo gospodarować budżetem domowym, opiekować się dziećmi, dbać o ich zdrowie.
Zauważalne jest pozytywne nastawienie BO oraz chęć udziału w kolejnych działaniach w/w projektu- Warsztatach- Wizaż-mój wizerunek dla Panów, ABC- gospodarowanie budżetem domowym dla wszystkich BO oraz spotkaniu „Andrzejkowo- Mikołajkowym”.
Nad całością projektu i pracy socjalnej czuwa Dyrektor i Koordynator projektu.