Styczeń 2013
- Szczegóły
- Kategoria: Archiwum raporty z realizacji
- Poprawiono: 15 styczeń 2017
- Krzysztof Wiechna
- Odsłony: 1431
Projekt „Aktywna integracja w mieście Głowno” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Człowiek - najlepsza inwestycja
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej do 31.01.2013 r. złoży kolejny już wniosek o dofinansowanie projektu „Aktywna integracja w mieście Głowno” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 7.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Zespół projektowy przeprowadził ankietę potrzeb, barier i oczekiwań potencjalnych BO, z której wynika, że głównymi problemami jest brak lub niskie wykształcenie, bezrobocie i uzależnienie od pomocy społecznej oraz trudności związane z gospodarowaniem budżetem domowym i opieki nad małymi dziećmi.
MOPS po raz pierwszy w tegorocznym projekcie planuje obok realizacji kontraktów socjalnych, realizację Programu Aktywności Lokalnej. Projekt zakłada m.in. udział osób bezrobotnych oraz osób borykających się z problemami opiekuńczo- wychowawczymi. Aby zniwelować te zjawiska konieczne jest zwiększenie aktywności naszych klientów, które wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie rodzin i środowisk. Realizacja PAL poprawi szansę klientów na przełamanie barier psychologicznych w zakresie prowadzenia aktywnego życia społecznego, wzrost umiejętności interpersonalnych, a co za tym idzie aktywność oddziaływania na środowisko, w którym żyją. Udział w projekcie przyczyni się do nabycia kwalifikacji zawodowych, poprawy sytuacji klientów na rynku pracy, nabycia umiejętności wykorzystywania czasu wolnego, opieki nad dziećmi, gospodarowania budżetem domowym i postrzegania uczestników w środowisku lokalnym.
Głównym celem projektu w 2013 r. będzie rozwój aktywnej integracji wśród osób, klientów MOPS w Głownie oraz pracy socjalnej, co ma się przyczynić do wzrostu potencjału społeczno- zawodowego uczestników projektu przyczyniający się do powrotu na rynek pracy i życia społecznego.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie w 2013 r. prosimy o kontakt telefoniczny- 42 719-27-09, 42 719-27-25 wew. 130 lub osobisty z pok. nr 31.